• ZÁPIS DO 5. ROČNÍKA

Milí rodičia a budúci piataci,
      srdečne Vás pozývame na zápis do 5. ročníka
      na školský rok 2024/2025, ktorý sa uskutoční
      elektronickou formou v mesiacoch apríl – jún 2024.

Pre viac informácií kliknite TU

• Milé stretnutie v Novom Domove

Žiaci krúžku Priateľstva s Novým Domovom sa zúčastnili dlho plánovanej grilovačky. Ochotne a radi pomáhali s presunom starkých do záhrady. Potešili ich milým slovom, zaspomínali na minulé stretnutia, pomáhali s obsluhou, aj si zašportovali, zasúťažili. Na oplátku sa dozvedeli aj niečo nové. Petang, túto hru poznali iba starkí, ktorí žiakov ochotne zasvätili do jej pravidiel. A veru boli dobrými učiteľmi. Turnaj vyhrali naši žiaci. Ďakujeme vedeniu Nového Domova za milé stretnutie, aj možnosť rozvíjať našich žiakov aj týmto smerom.
            Už teraz sa tešíme a pripravujeme na Týždeň dobrovoľníctva, ktorý bude pre našich žiakov ďalšou obohacujúcou skúsenosťou.

• Workshop – Práca v grafickom programe Canva

Dňa 2.5.2024 sa na našej škole uskutočnil workshop – Práca v grafickom programe Canva, ktorý zorganizoval školský digitálny koordinátor v spolupráci s občianskym združením Aj Ty v IT. Jeho cieľom je podporovať dievčatá a ženy v oblasti informačných technológií. Na dvoch vyučovacích hodinách sa dievčatá z 8.A a 8.B oboznámili s prácou v grafickom programe Canva, zoznámili sa s programom, vyskúšali tvorbu rôzneho dizajnu - napríklad prezentácie, pohľadnice, pozvánky či plagátu. Veríme, že nové vedomosti v IT oblasti naše žiačky v budúcnosti úspešne využijú v praxi. Poďakovanie patrí školiteľke a občianskemu združeniu Aj Ty v IT.

• Geografia rukami detí 5.A a 5.B

Žiaci si na hodine geografie s pani učiteľkou Michrinovou opakovali učivo trochu netradične. Cieľom bolo rozvíjať tvorivosť, a tak vopred dostali úlohu vytvoriť čokoľvek na danú tému. Všetci boli veľmi kreatívni a zobrali túto úlohu veľmi vážne. Podarilo sa im z rôznych materiálov či už z lega, plastelíny alebo kartónu vytvoriť tie najrôznejšie pamiatky, kvety a planéty. Nápaditosť bola obrovská, vytvorili tak zaujímavé stavby ako iglu, Eiffelovu vežu alebo našu slnečnú sústavu. Takýto spôsob upevňovania vedomostí žiakov veľmi oslovil a zaujal.

• Školská plavecká liga – 2.kolo

30.04.2024 sa uskutočnilo 2. kolo Školskej plaveckej ligy. Zapojilo sa doňho 84 žiakov z týchto škôl: ZŠ Konštantínova, ZŠ Mlynská, CZŠ, ZŠ s MŠ Havaj a SZŠ Giraltovce. Plavci pretekali v predpísaných disciplínach, ktoré boli už aj v prvom kole Žiaci sa snažili podať čo najlepšie plavecké výkony, za ktoré im prideľujeme body. Po absolvovaní troch kôl závere školského roka sa tieto body spočítajú a určí sa konečné poradie. Tí najlepší budú potom odmenení medailami a diplomami. Tešíme sa na záverečné tretie kolo.

• Sociálne siete

• Jedálny lístok