Akcie ŠKD 2022/2023

• Vianočné zvyky a tradície

• 20.12.2022 08:26
        • Predvianočný čas je spätý s rôznymi ľudovými zvykmi a tradíciami. Žiaci z ŠKD navštívili mestskú knižnicu, kde mali možnosť pozrieť si krásne ľudové rozprávky zamerané na túto tému. Dozvedeli sa napríklad to, ako si dievčatá na Luciu vyveštili svojho budúceho manžela, a prečo na Barboru vykvitne čerešňová vetvička. Najviac ich zaujala rozprávka o Mikulášovi, v ktorej neposlušný chlapec musel zametať čertom v pekle. Nakoniec všetko dobre dopadlo a z neposlušníka sa stal najlepší chlapec v dedine. Deťom sa rozprávky veľmi páčili a s rozžiarenými očkami sa poďakovali pani knihovníčke za zaujímavé popoludnie.

• Mikulášske tvorenie v ŠKD

• 06.12.2022 11:46
        • Sviatok svätého Mikuláša je obľúbený najmä medzi deťmi, ktoré sa v tento deň tešia na obdarovanie sladkosťami a rôznymi drobnosťami. Zvykom je očistiť si topánky, dať ich večer do okna a ráno si v nich nájsť milé prekvapenie. Čakanie na Mikuláša si deti v ŠKD krátili kreslením, maľovaním, strihaním čižmičiek a papierových Mikulášov.
        • Návšteva cintorína z 1. svetovej vojny

• 09.11.2022 12:55
        • V tomto období si spomíname na našich drahých zosnulých.  Na cintoríne nájdeme aj pomníky, ktoré patria neznámym ľuďom, a preto je potrebné, aby nezostali nepovšimnuté. So žiakmi ŠKD sme navštívili cintorín z 1. svetovej vojny a uctili sme si pamiatku na padlých vojakov.