Akcie ŠKD 2023/2024

• Beseda pre druhákov z ŠKD - Ako sa mám správať

• 23.02.2024 08:54
        •    Poobede dňa 16. februára 2024 sa naši druháci z ŠKD prvýkrát zúčastnili na bese s pani kpt. Katarínou Sukeľovou, policajnou preventistkou OR PZ vo Svidníku. Pani policajtka druháčikom vysvetlila ako sa majú v škole správať, aký je rozdiel medzi žalovaním a pomocou spolužiakovi, ktorému niekto ubližuje, čo sa smie a čo sa nesmie. Deti boli nesmierne zvedavé a veľa sa vypytovali na rôzne veci. Ďakujeme pani policajtke za zaujímavú a užitočnú besedu, ktorá deti natoľko zaujala, že sa o nej veľa rozprávali neskôr v družine.
        • Valentínska tvorivá dielňa v ŠKD

• 13.02.2024 11:30
        • V ŠKD sme pre žiakov pripravili ďalšie tvorivé popoludnie. Deti vyrábali pre svojich najbližších valentínske pozdravy a srdiečka. Všetky milé pozornosti boli vyrábané s láskou a s úmyslom potešiť obdarovaných.
        • Fašiangová tvorivá dielňa v ŠKD

• 05.02.2024 08:25
        • 31. januára sa v škole uskutočnil karneval. Žiaci sa na túto udalosť veľmi tešili a s nadšením sa pustili do fašiangovej výzdoby v priestoroch ŠKD. Zhotovovali pestré masky a farebné girlandy.
        • Vianočné trhy - ŠKD

• 22.12.2023 20:53
        • Vianoce sú sviatkami radosti a očakávania narodenia Ježiška. Z ŠKD sme úspešne absolvovali vianočné trhy. Prajeme krásne sviatky a veľa darčekov pod vianočným stromčekom 😉
        • ŠKD – Vianočné ľudové tradície

• 22.12.2023 20:30
        •    Predvianočný čas je spätý s rôznymi ľudovými zvykmi a tradíciami. Žiaci navštevujúci ŠKD navštívili školskú knižnicu, kde mali možnosť pozrieť si krásne ľudové rozprávky zamerané na túto tému. Dozvedeli sa napríklad to, ako si dievčatá na Luciu vyveštili svojho budúceho manžela, a prečo na Barboru vykvitne čerešňová vetvička. Najviac ich zaujala rozprávka o Mikulášovi, v ktorej neposlušný chlapec musel zametať čertom v pekle. Nakoniec všetko dobre dopadlo a z neposlušníka sa stal najlepší chlapec v dedine. Deťom sa rozprávky veľmi páčili a takýmto hravým spôsobom zistili, ako sa ľudia v minulosti pripravovali na vianočné sviatky.